Kim jesteśmy?
Witamy na stronach Sieci Gabinetów Rehabilitacji Arcus. Naszą sieć budujemy od 2002r, a składają się na nią gabinety własne i gabinety partnerskie. Łączy nas jedno: dobro pacjenta.Wspólnie wypracowaliśmy standardy postępowania co owocuje efektywnym prowadzeniem terapii. Wspólnie też prowadzimy politykę zewnętrzną uczestnicząc w różnego typu przetargach i zleceniach jako jeden organizm.

Czym się zajmujemy?
Zajmujemy się specjalistyczną rehabilitacją, konsultacjami medycznymi i działalnością szkoleniową Rehabilitacja to najczęściej długotrwały proces. Uczestniczą w nim fachowcy z różnych dziedzin. Przede wszystkim specjaliści z rehabilitacji. Zatrudniamy sprawdzoną kadrę z tytułami magistra lub licencjata a niejednokrotnie doktorów nauk o kulturze fizycznej. To jednak nie wystarcza. Nasi specjaliści legitymują się wieloma kusami i szkoleniami metod terapeutycznych np: metody Mc Kenziego, metody Kaltenborn Evienth, metody PNF, taping medyczny, Bobath, Vojta itd. Ostatecznie jednak to doświadczenie w pracy z pacjentem odgrywa rolę najważniejszą. Kadrę stanowią osoby o średnim stażu pracy 7-8 lat (najkrótszy 3 lata, najdłuższy 16 lat) odbywany w różnych placówkach: szpitale (polskie i zagraniczne), kluby sportowe (Cracovia, Herta Berlin, Feyenoord Rotterdam), instytucje publiczne np MOPSy, Środowiskowe Domy Samopomocy.

Kto nam zaufał?
Zaufanie pacjentów jest dla nas najcenniejsze. Bez niego nie ma rehabilitacji. Prowadząc skomplikowane zabiegi rehabilitacyjne (np zabiegi terapii manualnej) bezwzględnie wymaga się od pacjenta zaufania. Niewłaściwe podejście terapeuty i samego zainteresowanego może obrócić w niwecz misterny plan rehabilitacji. Odbiorcami naszych usług są przede wszystkim osoby prywatne, ceniące sobie indywidualną pracę ze specjalistą a także możliwość odbycia wizyty, w krótkim terminie i dogodnym dla pacjenta czasie i miejscu (wizyty domowe, prasa w gabinecie). Odbiorcami naszych usług są również instytucje publiczne takie jak Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Starostwa Powiatowe, Urzędy Miast i Gmin, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, kluby sportowe, szkoły i uczelnie wyższe. Mamy również duże doświadczenia w realizacji zadań finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Standardy pracy
Na pierwszą wizytę zawsze należy umówić się telefonicznie dzwoniąc na infolinię 601 95 65 25. Po ustaleniu terminu wizyty należy zabrać ze sobą wszelkie możliwe wyniki badań np: opisy zdjęć RTG, USG, TK, wypisy ze szpitala, orzeczenia o niepełnosprawności skierowania od lekarza itp. Jeśli Państwo nie posiadają takich dokumentów – nic nie szkodzi. Nasz fizjoterapeuta jeśli będzie widział potrzebę skieruje Państwa do odpowiedniego specjalisty. Te badania są w wielu przypadkach niezbędne do właściwie postawionej diagnozy a co za tym idzie odpowiedniej terapii. Nie zawsze wizyty odbywać się muszą codziennie. Czasem wskazane jest odczekanie dnia lub kilku po zabiegu żeby móc obserwować efekt pracy fizjoterapeuty (np taping medyczny, mobilizacja stawów, czy krioterapia) Na zabiegi należy zabrać ze sobą strój sportowy.

Wnioski
Coraz szybsze tempo życia i jego siedzący tryb sprawiają, że ilość schorzeń narządu ruchów w alarmujący sposób zwiększa się z dnia na dzień. A co najgorsze, przestają one dotyczyć tylko ludzi starszych i u wielu osób zaczynają się już około 30-tki. To z myślą o młodych ludziach powstało Centrum Rehabilitacji ARCUS. Obecnie z naszych usług korzystają osoby aktywne zawodowo, dzieci z wadami postawy i osoby starsze. Służymy pomocą naszym pacjentom od 2002r. Nasza oferta to fizykoterapia, masaż, rehabilitacja oraz terapia manualna. Zajmujemy się zarówno leczeniem schorzeń, urazów sportowych, stanów po operacjach ortropedycznych jak również profilaktyką. Nasze gabinety są nowoczesne i wyposażone w profesjonalny sprzęt wysokiej jakości. W okolicy naszych gabinetów znajdują się parkingi. Kameralny i przytulny wystrój gwarantują uczucie komfortu i zadowolenia. Zatrudniamy miłą, kompetentną i wykształconą kadrą fizjoterapeutów. Nasz profesjonalizm, czystość, punktualność, zrozumienie i otwarcie na sugestie pacjentów sprawiają, że żmudne zabiegi stają się przyjemnością prowadzącą do pełnego zdrowia.

NASI SPECJALIŚCI

LEKARZE

Wojciech Brandys

Lek. Wojciech Brandys jest specjalistą rehabilitacji medycznej. W 1980 roku ukończył Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiada specjalizację II stopnia z rehabilitacji medycznej, którą uzyskał w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Jest także fizjoterapeutą.

Doświadczenie zdobywał w placówkach medycznych, konsultując pacjentów m.in. po urazach ortopedycznych.

W swojej pracy zajmuje się m.in. kierowaniem pacjentów na zabiegi fizjoterapeutyczne, oceną aparatu ruchu oraz przeprowadzaniem badań kwalifikujących pacjenta na leczenie sanatoryjne.

Konsultuje chorych z dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi oraz reumatycznymi.

Lek. Wojciech Brandys wystawia także wnioski na zaopatrzenie ortopedyczne.


Elżbieta Pluta

Dr n. med. Elżbieta Pluta jest specjalistą w dziedzinie radioterapii onkologicznej. W 1995 roku kończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajmuje się teleradioterapią i brachyterapią oraz paliatywnym leczeniem przerzutów do kośćca.

Diagnozuje choroby onkologiczne m.in. nowotwór piersi, dróg rodnych u kobiety, przełyku oraz niezaawansowany rak gruczołu krokowego. Konsultuje pacjentów z guzami mózgu, rdzenia kręgowego, płuc, wątroby oraz trzustki.


Mateusz Skalski

Lek. Mateusz Skalski jest specjalistą w dziedzinie ortopedii. W 2009 r. ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W 2017 zdobył specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

W swojej codziennej praktyce diagnozuje i leczy takie choroby jak m.in. osteoporoza, dyskopatia, złamania kości czy bóle kręgosłupa.

Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.


Miłosz Bednarczyk

Lek. Miłosz Bednarczyk posiada specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, którą uzyskał w 2013 roku. Jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studia ukończył w 2005 roku.

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w Szpitalu w Szkocji, w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu oraz w placówkach medycznych w Krakowie i Częstochowie. Ponadto pełni funkcję konsultanta chirurgii ogólnej w Southampton w Wielkiej Brytanii.

Do jego szczególnych zainteresowań należy chirurgia naczyniowa oraz diagnozowanie i leczenie żylaków kończyn dolnych.

Ukończył kursy i specjalistyczne szkolenia z zakresu ultrasonografii, gastroskopii oraz chirurgii naczyniowej.

Należy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie.

FIZJOTERAPEUCI

Przemysław Bednarczyk

Zajmuję się specjalistyczną rehabilitacją, odnową biologiczną, konsultacjami medycznymi, dystrybucją sprzętu medycznego oraz działalnością szkoleniową. Wykorzystuję m.in. metody Mc Kenziego, metody Kaltenborn Evienth, metody PNF, taping medyczny, Bobath, Vojta i inne.


Ewelina Zgłobicka

Mgr Ewelina Zgłobicka jest fizjoterapeutką. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie w roku 2017. Specjalizuje się m.in. w terapii metodą PNF oraz terapii manualnej kobiet w ciąży.

Na co dzień konsultuje pacjentów z bólami i zwyrodnieniem kręgosłupa, dyskopatią, jak również niedowładem kończyn spowodowanym urazem bądź krwotokiem.

Mgr Ewelina Zgłobicka prowadzi terapię w wodzie oraz fizykoterapię (elektroterapię, magnetoterapię i laseroterapię).

Dodatkowo prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu fizjoterapii, kinezyterapii i masażu.

Prywatnie interesuje się sportem oraz zagadnieniami z zakresu neurologii i fizjoterapii ciężarnych.


Piotr Czarnik

Piotr Czarnik jest fizjoterapeutą. Zdobył tytuł licencjata na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.

Ukończył również Szkołę Policealną Województwa Śląskiego w Częstochowie, zdobywając zawód Technik Masażysta. Odbywał szkolenia z m.in. masażu bańką chińską, gorącymi kamieniami, a także kurs kinesiotapingu.

Przeprowadza rehabilitację od diagnostyki, zaplanowania, po pełny zakres terapii. Pomaga cierpiącym na bóle pochodzenia mięśniowego i stawowego, bóle kręgosłupa czy też na choroby związane z przeciążeniem i używaniem tkanek.


Tomasz Mikołajski

Mgr Tomasz Mikołajski jest fizjoterapeutą oraz elektroradiologiem. Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Elektroradiologia oraz Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia na kierunku Fizjoterapia.

Odbywał staż w Pracowni Hemodynamiki i Angiokardiografii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, doświadczenie zdobywał też m.in. w Centrum Cyklotronowym Bronowice.

W swojej praktyce pomaga pacjentom cierpiącym na takie schorzenia jak dyskopatia kręgosłupa, skręcenia, naderwania mięśni czy też wady postawy, tj. skolioza, kifoza, płaskostopie. Wykonuje zabiegi termoterapii, laseroterapii, a także wykonuje masaże.

Mgr Mikołajski jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum.


Izabela Gasińska

Izabela Gasińska jest fizjoterapeutą.


Karolina Kostuch

Karolina Kostuch jest trenerem personalnym. Studiuje fizjoterapię na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.

Ukończyła kurs Dietetyki Sportowej, a także wiele innych szkoleń związanych z motoryką ruchu w treningu siłowym.

W swojej praktyce stosuje metody zapobiegania kontuzjom, prowadzi rehabilitację ruchową oraz kinezyterapię. Pomaga cierpiącym na dolegliwości bólowe stawów, mięśni i kręgosłupa.

Pasjonuje się rozwijaniem wiedzy z zakresu dietetyki, anatomii oraz fizjologii ruchu.